Ile zarobiło CD Projekt RED? Wykaz finansów w pierwszym kwartale 2017

CD Projekt RED przedstawia sytuację finansową firmy za pierwszą połowę roku 2017. Z dumą ogłoszono, że firma zarobiła blisko 71 milionów dolarów ze sprzedaży ($ 71’438.123,33) i uzyskała 33 miliony dolarów zysków netto ( $ 33’333.052,39).

Za sukces firmy odpowiada głównie seria Wiedźmin, która obchodzi właśnie swoją 10-tą rocznicę. Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał mnóstwo pozytywnych recenzji. Nie da się zaprzeczyć, że ta osadzona w otwartym świecie, gra RPG odniosła ogromny sukces.

“Przez ostatnie dziesięć lat budowaliśmy silną markę i wydaliśmy świetne gry” – mówi Piotr Nielubowicz, wiceprezes i CFO. Jedną z tych gier z pewnością jest Gwint – gra karciana osadzona w wiedźmińskim świecie, do której został niedawno dodany nowy started deck i animacje dla wszystkich kart. Ogłoszono nawet plany wejścia na rynek e-sportu w przyszłym roku, organizując serię profesjonalnych turniejów, gdzie pulą nagród będzie 850 000 dolarów.

Z pewnością zaskakującą informacją jest to, że CD Projekt RED wprowadzi Gwint na chiński rynek gier. Producenci założyli biuro w Shanghaiu, gdzie będą publikować i promować gry.

Warto wspomnieć również o nowych inwestycjach – firma wydała $27 milionów dolarów na prace nad nowymi projektami (cyberpunk 2077). Niestety, na ten moment nie ma więcej informacji na ten temat.

25 października 2017
News

Nie chcesz płacić za PUBG’a?

Według ostatnich statystyk platformy Steam, PlayerUnknown’s Battlegrounds (or PUBG) prześcignęło Counter Strike: Global Offensive w…