PewDiePie znowu budzi kontrowersję

Jedna z największych gwiazd Youtube’a – PewDiePie, podczas dzisiejszego streama powiedział coś, co zostało bardzo źle odebrane przez sporą część jego fanów.

Znowu nietakt na tle rasowym i etnicznym? Podkładanie się mediom? Otóż to!

Cytując jego słowa z dzisiejszej transmisji PUBG’a :

„What a f**king n****r! Geez! Oh my god! What the f**k? Sorry, but what the f***?”

“Co za pi*******y cza***ch! Rany! O mój Boże! Co do k***y? Przepraszam, ale co do k***y?”

To nie pierwszy raz, kiedy głośno mówi się o tym streamerze –

w lutym tego roku wzbudził ogromny skandal pokazując baner z napisem „Death to all Jews”. Pomimo oficjalnych przeprosin, w tamtym okresie Disney i Youtube zerwało z nim współpracę.

Jeden z producentów gier wypowiedział się w sprawie wyboru słów PewDiePie’a. Sean Vanaman, współzałożyciel firmy Firewatch i dystrybutor Campo Santo, powiedział, że firma złoży wniosek o wycofanie DMCA na filmy PewDiePie’a związane z Firewatchem i ich przyszłymi grami.

“Musisz mieć spory dystans do świata Internetu, kiedy codziennie budzisz się i tworzysz gry video. Nadszedł jednak punkt krytyczny.” Vanaman wyjaśnia – “Mam już dość tego dzieciaka, który zdobywa kolejne szanse na zarabianie pieniędzy za to, co robi.”

“Jest nawet gorszy od cichego typu rasisty – jest propagatorem podłych śmieci, które szkodzą kulturze w tym przemyśle.” dodaje. “Będę apelować do wszystkich producentów i dotrę do ludzi znacznie większych, niż my, by odciąć go od tego, co uczyniło go milionerem. Co więcej, jesteśmy temu współwinni. Jestem pewien, że zarobiliśmy na tych 5.7 milionach wyświetleń i jest to coś, co powinniśmy przemyśleć.”

Vanaman dodał również, że to nie jest atak wymierzony w streamerów. By podtrzymać swoje stanowisko powiedział, że Campo Santo wysłało ponad 3000 kluczy do Firewatcha zarówno profesjonalnym streamerów, jak i amatorom. Powiedział również, że ogląda streamy każdego dnia.

Na ten moment PewDiePie nie odniósł się jeszcze do swoich kontrowersyjnych słów.

Link do wideo : https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=J50Mzf1KhJI

26 października 2017
News

PewDiePie znowu przeprasza

Oficjalne przeprosiny PewDiePie’a Link do przeprosin: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=cLdxuaxaQwc PewDiePie (Felix Kjellberg) znalazł się w centrum kolejnego…