PewDiePie znowu przeprasza

Oficjalne przeprosiny PewDiePie’a

Link do przeprosin: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=cLdxuaxaQwc

PewDiePie (Felix Kjellberg) znalazł się w centrum kolejnego skandalu, spowodowanego słownictwem uznanym za rasistowskie.

Nie od dziś spotykamy się ze streamerami, którzy nie kryją swojej frustracji i nie przebierają w słowach. Teraz – odnosząc się do swojej wpadki – przeprasza, dodając “nie mam na to usprawiedliwienia.”

W filmie zatytułowanym “Moja odpowiedź”, krótko komentuje sytuację, przepraszając swoich fanów i wszystkich, którzy poczuli się urażeni jego komentarzem. “Nie będę teraz tłumaczyć dlaczego tak się stało, bo na to nie ma usprawiedliwienia”.

Dodaje również “Jestem sobą rozczarowany, ponieważ wygląda na to, że niczego się nie nauczyłem po ostatnich kontrowersyjnych wydarzeniach”. Na początku tego roku, Felix przepraszał za antysemicką zawartość w jego filmie, a cały sytuacja doprowadziła do tego, że Youtube i Disney zerwali z nim umowę.

W odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, deweloper gier Campo Santo zdecydował odebrać PewDiePie’owi prawo do publikacji filmów przedstawiających ich gry, w tym Firewatch. Współzałożyciel firmy, Sean Vanaman opisał Felixa Kjellberga jako “gorszego, niż cichy rasista” i zachęcał innych deweloperów, by poszli w jego ślady i domagali się usunięcia filmów z kanału youtubera. Wkrótce później, producent Device 6, Simogo wystosował prośbę o usunięcie filmów przedstawiających jego grę.

26 października 2017
News

PewDiePie znowu budzi kontrowersję

Jedna z największych gwiazd Youtube’a – PewDiePie, podczas dzisiejszego streama powiedział coś, co zostało bardzo…