PUBG osiągnął milion aktywnych graczy!

PlayerUnknown’s Battlegrounds zdecydowanie jest na czasie, bijąc rekordy popularności. Wkrótce po tym, jak przekroczył liczbę 10 milionów sprzedanych kopii, osiągnął 1 milion użytkowników Steama’a aktywnych w tym samym czasie.

W czasie pisania tego postu, graczy online w PUBG’u jest więcej, niż ilość graczy online w Docie 2. Wprawdzie wciąż nie jest to pobicie rekordu, jaki Dota osiągnęła (1,295,114 graczy online według SteamDB), jednak twórca gry Brendan Greene wspominał, że istnieje spora szansa na dorównanie nie tylko Docie, ale i osiągnięcie sukcesu na poziomie League of Legends (rekord LoLa to 7,5 miliona graczy online).

Warto wspomnieć o tym, że gra wciąż jest w fazie Wczesnego Dostępu. Nie przeszkodziło to jednak w wzbiciu się PUBG’a na listę Bestsellerów Steam. Pod koniec roku, gra ma zostać wydana na Xbox’a One, z Microsoftem jako wydawcą. Deweloper Bluehole mówi również o możliwości wydania w późniejszym czasie gry na inne konsole.

PUBG zostanie również wzbogacony o nową zawartość. Aktualizacja do gry jest zaplanowana na następny tydzień.

“Jedną z kluczowych, dodanych rzeczy będzie nowa broń, mglista pogoda, tabela najlepszych graczy w trybie pierwszoosobowym i naprawę wielu bugów,” zatweetował Bluehole dodając, że testowy serwer będzie dostępny przez co najmniej dwa dni i zostanie udostępniony na początku tego tygodnia. Zostaną wtedy ujawnione również szczegóły dotyczące planowanej mapy, która będzie znacznie większa, niż pierwsza mapa PUBG’a.

3 listopada 2017
News

PUBG pobije League of Legends?

Brendan Greene – krótko o ogromnym sukcesie swojej gry. Sukces, który odniósł Playerunknown’s Battlegrounds jest…